رئیس دادگستری کرمان: مطالبه جدی ما توسعه سند رسمی است - کانون سردفتران و دفتریاران استان اصفهان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
رئیس دادگستری کرمان: مطالبه جدی ما توسعه سند رسمی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در مراسم خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه در پاسخ به پرسش مرضیه سادات حسینی (خبرنگار) گفت: توصیه ما به مردم این است که در معاملاتی که انجام می دهند به سمت دفاتر اسناد رسمی بروند چرا که اگر معاملات ملکی وغیره سند رسمی داشته باشد خیلی معضلات حقوقی رفع می شود.

وی افزود: بسیاری از پرونده های دادگاه برطرف می شود اما با این حال باید باید فرهنگ سازی شود تا مردم درمعاملات کار را در دفاتر اسناد رسمی انجام دهند و اگر این نباشد قطعا در بنگاه معاملات ملکی و با سند دستی کار انجام شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: هرمعامله ای حتی قراردادهایی که تنظیم می شوند باید در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شود، بخشی از کار مربوط به رسانه هاست، به مردم هشدار دهید ممکن است کلاهبرداری حتی از این اسناد انجام شود و چون پشتوانه قانونی ندارد مشکل ساز می شوند.

حجت الاسلام حمیدی گفت: بعضا فرد۱۰ استعلام باید برای یک کار انجام دهد، برخی قوانین مقررات مشکل دارد که باید اصلاح شود. ما هم هرچه از دست مان برمی آید برای کمک به توسعه اسناد رسمی درجامعه انجام می دهیم.

به اشتراک بگذارید...

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false